×
KinoKlub Aplikácia zadarmo
×
KinoKlub Aplikácia zadarmo

Príbuzní Rodnye

r. Vitalij Manskij|Nemecko, Ukrajina, Lotyšsko, Estónsko|2016|1h 52m

Ruský občan a ukrajinský rodák narodený v Sovietskom zväze Vitalij Manskij cestuje po Ukrajine, aby preskúmal, ako jeho širokú ukrajinskú rodinu i celú spoločnosť zasiahla revolúcia na Majdane. Jeho príbuzní žijú po celej krajine: vo Ľvove, v Odese, v separatistickej oblasti na Donbase a v Sevastopole na Kryme. Vo filme hľadá príčiny konfliktu, po ktorom sa občania jednej krajiny ocitli na rôznych stranách barikády.

Ústredný príbeh sa odohráva tu a teraz, počnúc zlomovým okamihom úteku exprezidenta Viktora Janukovyča do Ruska. Za ním sa však ukrýva silný historický podtext, pretože životy protagonistov filmu sú na každom kroku poznačené históriou. Povedomie o hlboko zakorenenom rusko-ukrajinskom konflikte a o stáročiach úzkych väzieb medzi oboma krajinami sa prenášajú z generácie na generáciu.Ruský občan a ukrajinský rodák narodený v Sovietskom zväze Vitalij Manskij cestuje po Ukrajine, aby preskúmal, ako jeho širokú ukrajinskú rodinu i celú spoločnosť zasiahla revolúcia na Majdane. Jeho príbuzní žijú po celej krajine: vo Ľvove, v Odese, v separatistickej oblasti na Donbase a v Sevastopole na Kryme. Vo filme hľadá príčiny konfliktu, po ktorom sa občania jednej krajiny ocitli na rôznych stranách barikády.

Ústredný príbeh sa odohráva tu a teraz, počnúc zlomovým okamihom úteku exprezidenta Viktora Janukovyča do Ruska. Za ním sa však ukrýva silný historický podtext, pretože životy protagonistov filmu sú na každom kroku poznačené históriou. Povedomie o hlboko zakorenenom rusko-ukrajinskom konflikte a o stáročiach úzkych väzieb medzi oboma krajinami sa prenášajú z generácie na generáciu.

Tento film nemá naplánované žiadne premietania.
×